Juhtkiri | Raha või väärtused ? / Editorial | Money or values?

(Konstantin Chernichkin)

Kui Euroopa suurriigid müüvad Ukraina konfliktist hoolimata Venemaale sõjatehnikat ning viivitavad kolmanda astme sanktsioonide kehtestamisega, on meil põhjust kahelda meie liitlaste siiruses.

Sakslaste koostööprojektid Venemaa tankitehase ja küberkaitsekeskusega olukorras, kus üle Venemaa-Ukraina piiri veerevad tankid appi Ida-Ukraina separatistidele ning Vene häkkerid korraldavad seal küberrünnakuid, tunduvad vähemalt küsitavad, kui mitte ebamoraalsed.

Prantslaste kava ikkagi müüa Venemaale kaks dessantlaeva Mistral ning lubada venelastel ehitada veel kaks samasugust laeva olukorras, kus Balti riigid ja Poola end neist ohustatuna tunnevad, ei näita samuti, et meie lääneliitlased liitlassuhetest palju peavad. Ehkki mööndustega, on Prantsusmaa NATO liige. Niisiis müüb üks NATO liikmesriik agressorile moodsat sõjatehnikat, mida viimane võib kasutada teiste NATO liikmesriikide vastu.

Muide, juba küsimuse sellise püstitamise võimalusega on Venemaa võitnud oma esimesed punktid. Nagu ütles äsja riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, on Venemaa eesmärgiks lõhkuda NATO ühtsus ja õõnestada riikide omavahelist usaldust. Ent siinkohal ei peaks küll Eesti end usalduse murendamises kuidagi süüdi tundma. Prantsusmaa ettepaneku peale olime meie enam-vähem esimestena nõus oma kontingendi Kesk-Aafrika Vabariiki saatma, mis näitab, kuidas me väärtustame liitlassuhteid ka läbi tegude, mitte ainult jutus.

There are no responses yet

Leave a Reply

RSS for Posts RSS for Comments