Valuvaigistite sõltuvuses: lääne meditsiinisüsteemi surnud ring./Addicted to painkillers: western medical system is the vicious circle.

9. veebruaril andis USA raadiosaatele Coast to Coast AM” intervjuu arst ja filmiprodutsent Gregory A. Smith, kes on spetsialiseerunud kroonilise valu ja sõltuvuse ravile. Endine California ülikooli valuravi osakonna juht ja kliiniku dotsent on anestesioloogia ja valuravi spetsialist. Ta on avaldanud arvukalt teadusartikleid, kirjutanud üle 12 raamatu ja osalenud mitmetes raadio- ja telesaadetes. 2012. aastal oli Smith filmi “American Addict” (Ameeriklasest sõltlane) peaprodutsent ja praegu on tal käsil kunstilise filmi “Cancer in Wonderland” (Vähktõbi imedemaal) tegemine.

 

Tulupõhine meditsiinisüsteem

Smith ütleb, et kuigi USA elanikud moodustavad ainult 5 protsenti kogu maailma rahvastikust, tarbivad nad 80 protsenti kogu maailma hüdrokodoonist (narkootiline valuvaigisti), mida sisaldavad muu hulgas ka sellised valuvaigistid nagu Vicodin ja Norco. Samuti tarbivad ameeriklased koguni 50 protsenti väljakirjutatud retseptiravimitest, mille tõttu sureb igal aastal keskmiselt sada tuhat inimest. Seda kõike põhjustab meditsiinisüsteemi selline ülesehitus, kus ei otsita terviseprobleemile lahendust – tervisehäda põhjustajat ja ravi –, vaid leevendatakse sümptomeid.

Meditsiinisüsteem on jõudnud tupikusse: arstid on süsteemi poolt nurka surutud, sest rahastamine dikteerib ravimeetodid, aega patsientide tervisehädade uurimiseks jääb haigete kasvava hulga tõttu aina vähem ning lõppkokkuvõttes on haiglale ka rohkem patsiente vastu võtta tulusam. Abivajajale kirjutatakse kiirelt välja ravimid, mis toovad tulu ravimitootjale, kuid selle all kannatab üldsuse heaolu ja inimeste tervis. Süsteem koolitab arste, kes toimivad vastavalt oma meditsiinikoolist ja ülikoolist omandatud koolitusele, mille tagajärjel on patsiendi ravi tihti ebaefektiivne, aga arst lihtsalt ei oska patsiendile midagi muud soovitada. Teiseks ei ole arstidel aega saada ka täiendõpet, sest ollakse erapraksises või tehakse tööd haiglas kehtivatest reeglitest lähtudes.

Sellise olukorra on põhjustanud USA toidu- ja ravimiameti (FDA) ja ravimitootjate koostöö, kus ravimeid ja toitu heakskiitvat ametit finantseerivad ravimitootjad. Kongress on sellise tegevuse korduvalt heaks kiitnud ja seda isegi laiendanud, nii et ameeriklaste suur vajadus ravimite järele pole seda arvestades üllatav. Farmaatsiatööstus proovib tagada inimeste pideva ravimivajaduse, sest ühte ja sama väljakirjutatud retseptiravimit võidakse tarvitada aastaid ja koguni aastakümneid ning see on tulus äri. Samuti kirjutatakse tihti välja korraga mitu erinevat ravimit, mille puhul on võimatu ennustada, kuidas need koos töötavad ja kas need tekitavad lisatervisehäireid. Ravimid on esikohal, kuigi näiteks diabeeti, kõrget vererõhku ja kolesterooli peaks ravima eelkõige elustiilimuudatusega, millest arst peaks patsienti teavitama.

USA laur 6 Valuvaigistite sõltuvuses: lääne meditsiinisüsteemi surnud ring

 

Valuvaigistid ja patsientide jälgimine

Smith ütleb, et valuvaigistite kergekäeline väljakirjutamine põhjustab osale inimestele raskete tagajärgedega sõltuvust. On neid inimesi, kes pärast kerget meditsiinilist protseduuri või hambaarsti juures käimist saavad 15–60 Vicodini või Norco valuvaigistit, võtavad paar tükki ja jätavad ülejäänud alles. Teistele aga meeldib nende uimastav toime ning nad jätkavad võtmist, kuni paari aasta pärast on ravimist tugevas sõltuvuses. Ilmselgelt kirjutatakse neid välja liiga palju ja sõltuvuse vältimiseks tuleks uurida ka inimese DNA-d, et teada saada tema ravimitundlikkus ja sõltuvusoht, et määrata parim ravi.

Lisaks on suur probleem ka ärevusevastaste ravimite – unerohtude ja rahustitega. Inimesed ei ole sageli teadlikud nende toimest ja USA-s läheb iga õhtu magama sadu inimesi, kes enam hommikul üles ei ärka. Meedia kajastab vahel lühiajaliselt sel viisil surnud kuulsuste juhtumeid, kuid vaikitakse maha iga päev hukkuvad tavakodanikud. Surmade ohjeldamiseks ja väljakirjutatavate retseptiravimite jälgimiseks loodi programm PDMP (Prescription Drug Monitoring Program). Praegu on see osariigiti erinev ja mõni osariik on selle kasutusele võtnud alles hiljuti, kuid peamine probleem on selles, et see programm ei toimi nii tõhusalt kui peaks: inimese nime sisestades leitakse nende arstid ja ravimid, kuid andmeid säilitatakse ainult kuu või kaks ning see ei ole meditsiiniasutustele kohustuslik.

Laur 5 Valuvaigistite sõltuvuses: lääne meditsiinisüsteemi surnud ring

 

Retseptiravimid ja kuriteod

Retseptiravimitest tekkinud vaimsete tervisehäirete ja kuritegude vahel on kindel seos, kuid meedia keskendub alati massitulistamiste ajal relvadele, et valitsus saaks vastu võtta uusi relvaseadusi. Aga selliste juhtumite puhul peaks fookus olema hoopis psühhotroopsete toimega ravimitel, sest viimase 20 aasta jooksul toimepandud massitulistamised ja muud sarnased vägivallajuhtumid on sageli põhjustatud retseptiravimite tarbijate poolt, kellel on tekkinud vaimsed häired, ütleb Smith.

 

Aktiivsus- ja tähelepanuhäire

Viimastel aastatel on ka lastele väljakirjutatud ravimite arv kasvanud. Kahtlemata on lapsi, kes neid vajavad, kuid on hulgaliselt ka neid, kes vajaksid ravimite asemel hoopis paremat kasvatust või paremat toitumist. Näiteks hüpoglükeemia, mis tekib madalast veresuhkust ja vähesest kvaliteetse toidu söömisest, muudab käitumise väga ettearvamatuks ning vägivaldseks.

Ei ole kahtlust, et ravimite toksiinidest kubisev toit on inimesele ebatervislik, põhjustades käitumishäireid. Suurem osa poe- ja kiirtoitu sisaldab mürke, mis tulevad pestitsiididest, hormoonidest, lisaainetest ja töötlemisest. Paraku on orgaaniliselt kasvatatud toit kallim kui massiliselt toodetav rämpstoit, sest väikefirmadel kulub aega ja raha enese ülalpidamiseks ning seadustega kaasas käimiseks. Väikeettevõtjad jäävad suurfarmidele alla – Smith paneb inimestele südamele, et nende toetamiseks võiks just suurfarmist tulnud loomaliha asemel osta väikefirmade toodangut. Inimesed peaksid rohkem endale teadvustama, et orgaaniline toit on tervislikum ja ei tekita terviseprobleeme ega ülekaalulisust.

Tänapäeva hüperaktiivne ja tähelepanu hajutav ühiskond, mis on kiirelt arenenud tehnoloogia loodud, mõjutab mitte ainult lapsi ja noori, vaid igas vanuses inimesi. Selle üks ilmingutest on näiteks autojuhtide vägivaldne käitumine liikluses, mis pole mingi ime, arvestades inimeste keskmist menüüd ja ravimitarbimist. See olukord nõuaks laiemat analüüsi, aga alustada võiks sellest, et psüühikat mõjutavad ravimid tuleks jätta võimalusel välja kirjutamata ning tegeleda probleemide põhuste väljaselgitamisega, leiab Smith.

Aktiivsus ja tähelepanuhäire Laur 1 Valuvaigistite sõltuvuses: lääne meditsiinisüsteemi surnud ring

 

Ravimeid müüb meedia

Oma mõju on ka sellel, kuidas meedia ravimeid reklaamib. Inimesele jääb mulje, et ta saab kiiret abi, kuid televiisoris nähtud rõõmsad inimesed pole kaugeltki tegelikkus. Reklaamis kinnitatakse valelikult, et tablett ravib sümptomite tekitaja ja taastab tervise. Ostuhuvilised reklaamiohvrid lähevad otse arsti juurde lootuses ravi saada, kuid lõpuks saavad ainult ravi sümptomid. See on tekitanud situatsiooni, kus ligikaudu 70% USA kodanikest võtab ühe retseptiravimi päevas ning nendest pooled omakorda kaks või rohkem ravimit.

 

Ravikanep põlu alt välja

Kanepi legaliseerimist meditsiiniliseks ja loominguliseks kasutamiseks takistavad peamiselt poliitilised jõud. Paljud tänapäevased uuringud tõestavad kanepi kasulikkust mitmete haiguste ravis. Enam pole võimalik eitada kanepi ravivat mõju isu tõstmiseks, valu leevendamiseks ja ravimite sõltuvusest vabanemiseks. Jäik kanepivastane võitlus, mida kannab sõnum, et see on värav teine narkootiliste aineteni, on arusaamatu olukorras, kui inimene võib minna poodi ja osta alkoholi, mille kätte sureb miljoneid inimesi aastas. Õnneks hakkab selline olukord vähehaaval taanduma – hiljuti tuli USA-s müüki ravikanepit sisaldav tablett nimega Idrasil, mis tähendab, et ravikanepit saab tarbida nüüd suitsetamata, ütleb Smith.

Laur 4 Valuvaigistite sõltuvuses: lääne meditsiinisüsteemi surnud ring

 

Tervisehädale õige ravi leidmine

Smith rõhutab, et õige ravi leidmine ei seisne arsti või loodusravi pakkuja mitteusaldamises, vaid info kogumises ja enese tervise hoidmises koos vastutuse võtmisega. Kui arst ütleb, et tablett on ainus variant, siis tuleks otsida uus arst, sest kõrvalnähtude käes kannatad ju ikkagi sina ise. Mõistetav on, et valudest soovitakse kiirelt vabaneda ja seda need tabletid teevad hästi, aga see ei ole lahendus.

Tervisehäda puhul tuleks soovitatavalt uurida erinevaid ravivõimalusi. Harilikult minnakse kõrge vererõhu korral arsti juures, kes kirjutab välja ravimeid ja nende hulgast proovitakse leida sobiv, sest selle arsti arvates on ainus probleemi lahendus kontrolli alla saadud vererõhk. Kõrge vererõhu põhjuse leidmiseks ja raviks võiks aga pöörduda ka kvalifitseeritud loodusravi ekspertide ja teiste tervishoiuteenuse osutajate poole. Paljudel juhtudel on kõrget vererõhku võimalik ravida ilma retseptiravimiteta.

 

Helistaja Nebraskast:

Ostsin loomasööda müügikohast diatomiitmulda, mida olen paar aastat tarbinud koos vee ja sidrunimahlaga. Nimelt sai mu selgroog väikelapsena kannatada ja viiekümneseks saades tekkisid mul seljavaljud, kuid seda tarbides kadusid vaevused kolme kuuga täielikult. Mida te arvate sellest?

Gregory Smith: See on näide, et inimesed saavad endale ise töötava ravi otsida. Üks suuremaid probleeme ravimtaimede ja looduslike toodete puhul on nende vähene uuring. Kuna looduslikke ravimeid ei saa patenteerida ja ravimitööstus ei saa sellega raha teenida, siis on huvi nende põhjalikuma uurimise vastu leige ja nii jäävad loodusravimid nišitoodeteks, mida ametlik meditsiin ei saagi soovitada.

Kuula saadet siit  (tund 2, 3, 4).

Gregory A. Smithi koduleht

Filmi “American Addict“ koduleht

Fotod: proovebio.com, blogs.scientificamerican.com, thefix.com, opednews.com, vancouversun.com, thefilmcatalogue.com

Sorry,Google translation !

On 9 February , the U.S. radio program “Coast to Coast AM” interview with the doctor , and the film’s producer Gregory A. Smith , who specializes in chronic pain and addiction treatment. The former head of the University of California and pain treatment clinic is Associate Professor of Anesthesiology and Pain Medicine Specialist . He has published numerous scientific articles, written over 12 books and has participated in several radio and television shows. 2012th year, Smith was the movie “American Addict ” ( The American addict ) Executive Producer and is currently working on his feature film ” Cancer in Wonderland ” ( Cancer in Wonderland ) is made.

Income -based medical system

Smith says that although U.S. residents make up only 5 percent of the world ‘s population, they consume 80 percent of the world’s hydrocodone ( a narcotic analgesic) which include, among others , such as the painkillers Vicodin and Norco . Also, Americans consume as much as 50 percent of prescriptions drugs , which makes die each year an average of one hundred thousand people. All this leads to a structure of the medical system , which do not look for a solution to the problem of health – causes and treatment of disease – but symptoms.

Medical system has reached a dead end : Doctors are cornered by the system because of the funding will dictate the methods of treatment , while patients will investigate health problems due to the growing number of patients are becoming less and, ultimately , the hospital is also more patients to adopt more cost-effective . Written to the needy fast out of drugs that will bring revenue to the pharmaceutical company , but it suffers public welfare and human health. The system educates doctors who operate at the medical school and the university acquired in training, with the result that the patient is often ineffective , but the doctor just did not know anything else to suggest to the patient . Second, it is time for doctors to get the advanced training , because they are made ​​to work in private practice or in a hospital on the basis of the current rules .

Such a situation is caused by the U.S. Food and Drug Administration ( FDA) and pharmaceutical manufacturers in collaboration with medication and diet approving agencies funded by pharmaceutical companies . Congress has repeatedly approved such action , and even expanded , so that the Americans a great need for drugs is not surprising considering it . The pharmaceutical industry is trying to ensure that people’s constant need for the drug , as the same may be taking medicines prescribed for years and even decades , and it is a lucrative business . It also often written out of several different drug, which is impossible to predict how they work together and whether they pose additional health risks. Medications are paramount, even though as diabetes, high blood pressure and cholesterol should be treated with lifestyle modification , in particular , of which a physician should inform the patient .

U.S. Laur 6 Analgesic addicted : the Western medical system is the vicious circle

Analgesics and patient follow-up

Smith says that lightly prescription pain medication is causing severe consequences for people taking part in addiction. There are those people who , after a little medical procedure or the dentist can interchange 15-60 Vicodin or Norco pain reliever , take a few pieces and leave the rest of the left. Others , however, like their intoxicating effects , and they continue to be taken until a few years after the drug is strongly dependent on . Obviously, they are written out too much , and to prevent addiction to examine also the human DNA in order to become aware of its sensitivity to the drug , and sõltuvusoht to determine the best treatment .

In addition, a major problem with the anti-anxiety drugs – sedatives and sleeping pills . People are often not aware of their effect , and the U.S. will go to sleep every night , hundreds of people who do not wake up in the morning anymore . The media reflects between short-term incidents of celebrities died this way , but the silence of ordinary citizens die off every day . Väljakirjutatavate curb the deaths and created a program to monitor prescription drugs PDMP ( Prescription Drug Monitoring Program) . Today it is different from state to state, and some state that is introduced only recently , but the main problem is that this program does not work as efficiently as it should be : a person is found by entering the name of their doctors and medicines, but the data is stored only for a month or two, and it does not not mandatory for medical institutions .

Laur 5 Analgesic addicted : the western medical system is the vicious circle

Prescription Drugs and Crimes

Prescription medicines for mental health disorders, and emerged a clear correlation between crime , but the media always focuses massitulistamiste weapons at the time that the government would adopt the new gun laws. But such cases should be the focus instead of psychotropic drugs effect since last 20 years committed massitulistamised and other similar acts of violence are often caused by prescription drugs to consumers who have experienced mental health disorders, says Smith.

Hyperactivity and attention deficit disorder

In recent years, the increase in the number of children of prescribed drugs . Undoubtedly, there are children who need them , but there are also a multitude of those who are in need of medicines instead of better husbandry , or better nutrition. For example, hypoglycemia , which arises from low levels of pride and a lack of high-quality food to eat , makes it very unpredictable and violent behavior .

There is no doubt that the drug toxins swarming the food is unhealthy for humans , causing behavioral problems. Most of the shops and fast food contains toxins that come from pesticides , hormones, additives and processing. Unfortunately, organically grown foods are more expensive than mass- produced junk food, because it takes time and money to small businesses to self- sustenance , and keep up with the laws . Small businesses are big farms down – Smith puts on your heart to people that their support could be just a big farm had beef instead of buying small firms’ output. People should be more aware that organic food is healthier and does not cause health problems or obesity.

In today’s hyper- active and Distracting society that created the technology has evolved rapidly , affecting not only children and young people , but people of all ages . This is one of the manifestations of violent behavior , for example, drivers in traffic, which is not surprising, considering the average people in the menus and drug consumption. This situation would require further analysis , but it could start to affect the psyche drugs as possible should be left to be written out and deal with the problems straw identification, Smith believes .

Activity and attention deficit disorder Laur 1 Analgesic addicted : the western medical system is the vicious circle

Medicines sells media

Its effect is also how the media is advertising drugs . People the impression that he can be a quick help, but happy for the people on TV are far from reality. Advertisement, falsely confirming that the tablet can treat the symptoms and the cause of restoring health. Shopping enthusiasts will go directly to the victims of the ad to the doctor hoping to get treatment , but in the end can only cure the symptoms . This has created a situation where about 70 % of U.S. citizens will take one prescription drug per day, and half of them in turn for two or more drugs.

Cannabis Therapy ostracized from under

The legalization of cannabis for medical use , and creative obstacles main political forces . Many of today’s studies demonstrate the utility of cannabis in treating a number of diseases . It is no longer possible to deny the therapeutic effects of cannabis to increase appetite , relieve pain and drug addiction . Stiff fight against cannabis , which carries the message that it is the gateway to the other narcotics, it is incomprehensible situation where a person can go to the store and buy alcohol , which served millions of people die annually. Fortunately , this situation begins to gradually recede – was recently in the U.S. sale of cannabis in the treatment , a tablet containing Idrasil called , which means that the treatment can be consumed now cannabis smoking, Smith says.

Analgesic addicted Laur 4 : western medical system is the vicious circle

Finding the right treatment Tervisehädale

Smith emphasizes that the right treatment is not about finding a doctor or a natural health provider mitteusaldamises , but data collection and self- health management , with responsibility. If your doctor says that the tablet is the only option, then you should look for a new doctor, because , after all, still suffering from the side effects yourself. Concept is that pain is to quickly get rid of the pills and doing well, but this is not the solution .

In the case of disease is desirable to explore different treatment options. Usually, switching high blood pressure at the doctor , who prescribes medications and among the attempts to find a suitable, because the doctor feels it is the only solution to the problem under control blood pressure. To find the cause and treatment of high blood pressure , however, could also contact a qualified natural medicine experts and other health care providers toward . In many cases, it is possible to treat high blood pressure without a prescription .

Caller Nebraska :

I bought animal feed sales from diatomaceous earth , which I have used for a few years along with the water and lemon juice. Namely, became the backbone of my small child to suffer , and to give the fifties I came seljavaljud , but consuming ailments disappeared completely in three months . What do you think about this?

Gregory Smith : This is an example that people can cure themselves working for you. One of the biggest problems with herbal and natural products is their lack of study. Since natural medicines can not be patented , and pharmaceutical industry can not do this to make money, then you are interested in a more detailed investigation of their lukewarm, and both are natural medicines as niche products that official medicine can not recommend.

Photos : proovebio.com , blogs.scientificamerican.com , thefix.com , opednews.com , vancouversun.com , thefilmcatalogue.com

There are no responses yet

Leave a Reply

RSS for Posts RSS for Comments